2016

Nowy budynek administracyjny

Do biurowca w Mühlen dołączono kolejny budynek administracyjny.

2015

DL Wuppertal

Przeprowadzka logistyki opon z Duisburgu do Wuppertal. Dzięki lepszemu połączeniu komunikacyjnemu (BAB 46) stało się dla nas możliwe jeszcze szybsze i bardziej elastyczne działanie.

2014

PSL Vechta

Stworzenie dodatkowych powierzchni magazynowych w Vechta oraz Bakum. Dzięki temu umożliwiono rozszerzenie mocy produkcyjnych w zakresie budowy wyświetlaczy oraz logistyki napojów.

2013

PSL Vechta

Pozyskanie lidera rynku napojów oraz utworzenie PSL Vechta GmbH z celem bezpośredniej opieki oraz realizacji całej logistyki napojów.

2013

Rozbudowa centrum logistycznego w Krapkowicach

Powiększenie obecnego magazynu do 8000m2

2013

Centrum logistyczne w Steinfeld

Otwarcie nowego centrum logistycznego ze środkiem ciężkości w postaci zautomatyzowanego oczyszczania produkcji oraz tworzenia dodatkowych mocy produkcyjnych.

2012

Centralizacja logistyki materiałów budowlanych

Centralizacja logistyki materiałów budowlanych w naszej lokalizacji w Neustadt-Glewe. Stąd koordynowany jest cały transport materiałów budowlanych za pomocą otwartych dźwigów i wózków widłowych.

2009

Holdorf

Uruchomienie pierwszego centrum logistycznego w Holdorf, Dinklager Str. 17a. Odtąd służy on jako centralny punkt rozładunkowy w obszarach logistyki motoryzacyjnej oraz logistyki opon, a także dla konwencjonalnych transportów.

2008

Całkowity podział lokalizacji w Dessau

Zmiana nazwy firmy Spedition und Logistik Wilfried Lehmann GmbH & Co KG na Paul Schockemöhle Logistics Dessau GmbH.

2007

Damme Schacht

Zakup kolejnych powierzchni magazynowych w lokalizacji, aby sprostać zwiększającemu się popytowi na powierzchnie magazynowe.

2007

Polska

Przeprowadzka ze Zdzieszowic do Krapkowic. Budowa nowego biurowca wraz z dołączoną halą magazynową.

2006

Nowi partnerzy w Mannheim

Otwarcie filii w Mannheim. Po pozyskaniu koncernu chemicznego, będącego liderem na rynku, zrealizowano długo okazywane życzenie filii w południowych Niemczech.

2006

Gronau

Z powodu różnych interesów z nowymi klientami w obszarze Münsterland, otwarcie filii w Gronau był logicznym krokiem, aby sprostać rosnącym wymaganiom.

2006

Spójne wystąpienie na rynku

Z firmy Spedition und Logistik Paul Schockemöhle stała się firma Paul Schockemöhle Logistics GmbH & Co. KG. Także DL Dammer Logistik zmieniło nazwę na Paul Schockemöhle Logistics Damme GmbH.

2005

Zakup Damme Schacht

Tutaj położony został kamień węgielny pod dodatkowe usługi (Value-added-Service), które wychodziły poza usługę związaną z transportem oraz magazynowaniem.

2004

Rozbudowa pojemności magazynu

Z powodu wzrastającej pojemności rozszerzono w 2004 roku lokalizacje Mühlen (hala magazynowa w Mühlen, Kötterhof 1 Andreas Pöppelmann Speditions-GmbH), Damme (budowa nowej hali magazynowej), oraz w lokalizacji Seelmannstr (budowa nowej hali magazynowej w lokalizacji Seelmannstr. 24).

2004

DL Duisburg

Otwarcie magazynu przeładunkowego w Duisburgu. Punktem ciężkości miejsca jest przeładunek i dystrybucja opon dla całego Zagłębia Ruhry oraz części dla południowej Dolnej Saksonii.

2003

Truckwash

W Holdorf otwiera się PS Truck Wash GmbH. W bezpośredniej bliskości do A1, bezpośrednio przy zjeździe z autostrady w Holdorf, znajduje się grupa firm Paul Schockemöhle jako nowe centrum serwisowe ze sklepem oraz myjnią samochodową dla wszystkich fabrykatów. PS Truck Wash specjalizuje się w czyszczeniu wnętrz oraz zewnątrz cystern z głowicami płuczkowymi oraz instalacjami suszenia.

2001

DL Dammer Logistik

Utworzenie DL Dammer Logistik GmbH. Punktem ciężkości przedsiębiorstwa jest zakres warehousing oraz logistyka opon. (przejęcie byłego obiektu Gausepohl w Damme, Südring 20, w czerwcu 2001)

2001

Filia w Polsce

Tworząc filię Spedycja I Logistyka Paul Schockemöhle Polska z siedzibą w PL- Zdzieszowice firma Paul Schockemöhle Logistics nadąża za wymogami rynku.

2000

Nowy budynek administracyjny

Do pierwotnego biurowca w Mühlen dołączono kolejny budynek administracyjny. Tym samym do dyspozycji jest teraz powierzchnia użytkowa biura w wysokości ok. 1.100 m², w której umieszczone są wszystkie działy przedsiębiorstwa.

1994

Neustadt-Glewe

Otwarcie filii Neustadt-Glewe. Koncentrujemy się tutaj na transporcie materiałów budowlanych w otwartych dźwigach.

1993

Filia w Hennickendorf

W ponownym zjednoczeniu Niemiec po Dessau ustabilizowała się sytuacja w dziewięciu landach także w miejscowości Hennickendorf.

1990

Nowy partner w Dessau

W Dessau razem z przedsiębiorcą transportowym Wilfried Lehmann utworzono spedycję i logistykę Wilfried Lehmann GmbH & Co KG.

1989 bis 1998

Rozszerzenie powierzchni magazynowych

W latach 1989, 1993 i 1998 rozszerzono powierzchnie magazynowe przez budowę nowych hal magazynowych (hale magazynowe I – III) w miejscowości Mühlen, Rienshof 2. W roku 1995 dołożono jeszcze halę magazynową w okręgu przemysłowym w Steinfeld. Tym samym można było zaoferować zadaszoną powierzchnię magazynową w wysokości 11.150 m².

1985

Westerstede

Otwarcie pierwszej filii w Westerstede. Tutaj skupiono się na rozszerzeniu obszaru logistyki materiałów budowlanych. Następnie położono kamień węgielny pod budowę logistyki chłodni.

1984

Przeprowadzka na teren przemysłowy do Mühlen, Rienshof 2

Pierwotnie pomieszczenia firmowe znajdowały się w Hof Schockemöhle przy ul. Münsterlandstraße w Mühlen. Stamtąd firma przeniosła się w dn. 15.12.1984 z 13 pracownikami do nowego budynku z przylegającym warsztatem, miejscem magazynowym oraz miejscami dla samochodów ciężarowych na terenie przemysłowym w Mühlen, Rienshof 2.

1978

Zmiana nazwy firmy

Zmiana nazwy firmy na „Spedition Paul Schockemöhle“.

1966

Utworzenie Speditions- und Landhandelsgesellschaft przez Paul Schockemöhle

Przedsiębiorstwo wystartowało z 2 ciężarówkami z silosem, następnie powiększyło się o 8 kolejnych ciężarówek.